Co je digitální úřední deska a kdy se vám může hodit

Co je digitální úřední deska a kdy se vám může hodit

3.8.2021

Co je digitální úřední deska a kdy se vám může hodit

Každá obec i město se může posunout na vyšší úroveň a nabídnout tak svým občanům trochu vyšší komfort života. Zatímco některý starosta raději investuje do opravy chodníku, jiný se snaží nabídnout zejména mladším obyvatelům něco, co je osloví. A ostatně nejen je. Žijeme v době plné moderních technologií, které za své pojali už naprosto všichni - i starší generace. Proto i ony si hravě poradí s digitálními úředními deskami, jimiž se to v moderních obcích a městech začalo doslova hemžit. 

Co je digitální úřední deska?

Digitální úřední deska není nic jiného než chytřejší a inovativnější náhražka staré známé úřední desky, která sídlí v nejedné obci nebo v nejednom městě. V porovnání se zastaralejší alternativou je třeba říct, že novější verze se pyšní obrovským množstvím místa. Už si nebudete lámat hlavu nad tím, jaké dokumenty nebo aktuality vyvěsit spíš a které až později, jelikož na ně nezbývá prostor. 

Digitální úřední desky se navíc spravují na dálku a občanům poskytují čtyřiadvacetihodinový informační servis. Kdykoliv během dne i noci se mohou informovat o všech výlukách nebo akcích konajících se doma i v okolí. 

Kdy se může digitální úřední deska hodit?

Nelze přesně říct, kdy se tato inovace může hodit. Nejčastěji se pořizuje ve chvíli, kdy se chce město nebo obec pozvednout na vyšší úroveň. Chtějí uspět v soutěži “Vesnice roku”? Pak investují do této inovace. Hledají praktičtější cestu, jak sdělovat potřebné informace? Opět pořizují digitální úřední desku, která se stane hrdou součástí města či obce. 

Kromě aktualit může ukrývat i turistickou mapu s vytyčenými cíli nebo obecní či městský zpravodaj v elektronickém provedení. Kontaktní informace, otevírací hodiny okolních služeb či lékařů nebo plánované rekonstrukce či opravy v obci mohou být také tím, co bude digitální úřední deska nabízet.

Zpět na stránku blog