Co všechno umí digitální úřední deska

Co všechno umí digitální úřední deska

19.2.2020

Co všechno umí digitální úřední deska, inovace klasických úředních desek?

O digitální úřední desky se v poslední době jeví velký zájem. Starostové měst a obcí chtějí nahrazovat klasické úřední desky, které poskytují jenom omezený prostor pro sdílení dokumentů a pro sdělování informací. Chtějí informovat občany o aktuálním dění moderní formou, nechtějí už pronášet hlášení místního rozhlasu, které stejně nikdo neposlouchá nebo kterému nejde rozumět. Navíc digitální úřední deska toho nabízí více, není to jen nepřetržitý informační servis. 

Pokud jste o digitálních úředních deskách ještě neslyšeli, dovolte nám je trochu představit. Digitální úřední desky jsou inovací klasických úředních desek, které obvykle stojí před obecním úřadem v obcích a městech. Jelikož však klasické úřední desky poskytují jen omezený prostor pro sdílení informací, vznikly digitální úřední desky, které poskytují prostor neomezený. Jsou informačním centrem, které funguje čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce. Občané se tak mohou kdykoli během dne informovat o tom, co se bude dít v místě, kde žijí, nebo v jeho blízkém okolí. 

Digitální úřední desky umí i něco jiného než jen informovat

Samozřejmě digitální úřední desky toho umí daleko víc. Není to jenom způsob, jak zlepšit informovanost občanů a jak je zavčasu informovat o všem, co se děje a bude dít. Digitální úřední desky mohou fungovat například jako rosnička, protože do nich můžete přidat i předpověď počasí. Také to může být skvělý markeťák, jelikož na něm můžete propagovat potřeby města, městských společností nebo spolků a organizací. A taky to může být průvodce městem, protože ukáže a poradí turistům, kde se nachází turistické trasy, rozhledny nebo jiné atraktivní turistické cíle. 

Co dalšího digitální úřední desky umí?

Možnost zveřejnění obecního zpravodaje v elektronické podobě
Možnost zveřejnit lokální zpravodajský TV kanál
Možnost informovat o městské a hromadné dopravě
Možnost přidat interaktivní mapy města a obce 

Zpět na stránku blog