Obce a města se zbavují kovových úředních desek. Nahrazují je těmi digitálními

Obce a města se zbavují kovových úředních desek. Nahrazují je těmi digitálními

24.7.2020

Obce a města se zbavují kovových úředních desek. Nahrazují je těmi digitálními

Digitální úřední desky se stávají hitem současnosti. To ostatně potvrzuje i fakt, že se města rozhodla zbavit se kovových úředních desek. Pozadu nezůstaly ani obce, které se taktéž rozhodly nahradit nemoderní kovové úřední desky těmi modernějšími alternativami, jež jsou pro občany daleko přínosnější už jen z toho důvodu, že jim poskytují informační servis čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce. 

Už žádné papírové dokumenty

Úřední desky už dnes nejsou plné papírových dokumentů, které jsou vyvěšené za sklem. Tato vize úředních desek se stala rázem minulostí, když přišly na trh digitální úřední desky. I když se ještě klasické kovové typy úředních desek v některých městech či obcích najdou, většinu z nich už nahradily digitální panely, jež občanům přináší informace prakticky neustále během dne. Navíc se občané dočtou o všem, co se v jejich obci či městě děje. Informace nejsou strouhnuty jen na to nejdůležitější, protože na víc zpráv nebylo místo. Digitální úřední desky poskytují neomezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací, tudíž se člověk dozví nejen o aktualitách, ale také o počasí, dopravě nebo o tipech na výlety v okolí. 

Ovládání desek je jednoduché

Řada občanů měla špatný pocit z toho, že se kovové úřední desky vyměňují za technologickou inovaci. Jenže posléze se zjistilo, že ovládání desek je zcela jednoduché a že se s nimi hravě naučí i senioři, z nichž dnes už velká většina vlastní dotykový telefon. 

Co občané oceňují, je především velikost textu, kterou lze přizpůsobit potřebě čtenáře. Navíc si člověk přehledně najde vše, co ho zajímá, ať už to jsou důležité dokumenty nebo tipy na víkend či informace o svozu odpadu či příjezdu veterináře, který hromadně naočkujte všechny psy v obci. 

Digitální úřední desky si vychvalují i starostové a primátoři

Stejně nadšení jako občané jsou z digitálních úředních desek taktéž primátoři a starostové měst. 

Zpět na stránku blog