Digitální úřední desky nabízí lidem vyšší komfort

Digitální úřední desky nabízí lidem vyšší komfort

28.10.2020

Digitální úřední desky nabízí lidem vyšší komfort

Už jen zřídkakdy narazíte v obcích či městech na klasickou úřední desku skládající se z kovových rámů a skleněné vitríny. Tyto nemoderní informační prostředky s omezeným množstvím místa pro sdělování informací totiž v posledních letech vystřídaly digitální inovace, konkrétně digitální úřední desky. Ty se nachází nejen ve velkých českých městech, ale také v menších obcích v každém koutu republiky. 

V souvislosti s rostoucí popularitou digitálních úředních desek se nabízí otázka, proč jsou tyto inovace tak oblíbené i u menších obcí, jež mají například omezený rozpočet. Důvodem zvyšující se popularity digitálních úředních desek je především vyšší komfort, který slibují. 

Snazší přístup k informacím

Jak již bylo nastíněno, klasické úřední desky skládající se z kovového rámu a skleněné vitríny nabízely jenom omezené množství prostoru určeného ke sdělování informací. Digitální úřední desky jsou typické tím, že jejich prostor pro sdělování aktualit je nekonečný. Navíc přístup k informacím je daleko snazší a občan vždy najde vše, co potřebuje na jednom místě. Už nebude od úřední desky odcházet sklesle, jelikož zjistil, že informace hlásící se v rozhlase, které nestihl zaregistrovat, jsou nedohledatelné a na úřední desce nevypíchnuté. 

Digitální úřední desky splňují legislativní podmínky

Řada primátorů nebo starostů si pokládá otázka, zdali digitální úřední desky splňují veškeré legislativní podmínky. Odpověď je v tomto případě kladná - ano, legislativní podmínky jsou splněny, proto není žádná překážka, která by neumožňovala pořízení této moderní inovace. 

Digitální desky zajišťují neustálý informační servis. Informace jsou vždy dobře čitelné, navíc jsou odolné proti povětrnostním podmínkám a mnohé mají náhradní zdroj, kdyby došlo k výpadku elektrické energie.

Zpět na stránku blog