Digitální úřední deska jako efektivní způsob předávání informací občanům nejen v době koronavirové

Digitální úřední deska jako efektivní způsob předávání informací občanům nejen v době koronavirové

17.4.2020

Digitální úřední deska jako efektivní způsob předávání informací občanům nejen v době koronavirové 

Zejména nyní, v době koronavirové, je nutné, aby občané byli zavčasu informováni. Předávání informací prostřednictvím rozhlasu není dostatečně efektivní, ne každý je v době hlášení místního rozhlasu přítomen doma, aby poslouchal. Stejně tak není dostatečně efektivní informování občanů skrze mobilní aplikace, jelikož především starší generace nevědí, jak se s mobilními aplikacemi zachází. Jediná možnost, jak občany efektivně informovat nebo upozornit na aktuální dění v obci, městě nebo ve světě, je úřední deska. Jenže na klasickou úřední desku se toho moc nevejde. Proto je mezi starosty stále oblíbenější digitální úřední deska, která v sobě ukryje veškeré informace, které mají být občanům sdělovány nebo které mají být s občany sdíleny. Nabízí totiž nekonečný prostor pro sdělování a sdílení.

Ve městech i obcích

Jak již bylo zmíněno, starostové měst i obcí si digitální úřední desky opravdu oblíbili. Zejména nyní, kdy koronavirus sužuje prakticky každé místo v České republice, se musí občané informovat každý den o nových opatřeních, zjištěních nebo informacích. Veškeré informace může starosta města nebo obce přidávat během své volné chvíle ze své kanceláře, tedy takřka hned, co dojde ke zjištění prodloužení opatření. Nemusí se nic tisknout a vyvěšovat, jako tomu bylo v případě klasických úředních desek. 

Došlo k prodloužení nouzového stavu nebo karantény?

Aktuality nejen z města a obce, ale také aktuality celorepublikové je možné umístit na digitální úřední desku. Digitální úřední desky jsou nekonečným prostorem, na němž můžete sdílet informace i dokumenty s občany. Pokud tedy dojde k prodloužení nouzového stavu nebo k prodloužení karantény, pokud má dojít k oblíbenému fotbalovému utkání nebo k očkování psů, ihned můžete informaci nasdílet, aniž byste museli mazat jiné upozornění, jako tomu bylo v případě úředních desek, kam se opravdu nevešlo všechno důležité. 

Zpět na stránku blog