Jak mohou obce a města informovat občany o aktuálním dění?

Jak mohou obce a města informovat občany o aktuálním dění?

12.8.2021

Jak mohou obce a města informovat občany o aktuálním dění?

Každý občan si přeje být zavčasu informovaný o aktuálním dění v místě, kde žije. Nechce si nechat ujít sportovní utkání dorostenců nebo hasičský ples, na kterém každoročně vyhraje něco skvělého v tombole. Starostové měst a obcí se proto ptají, jak mohou co nejefektivněji a zavčasu prozradit občanům vše, k čemu v blízké době dojde. Možností však mají celou spoustu. 

Digitální úřední desky

Nabízí se klasické úřední desky, ale je pravdou, že se toho mnoho na ně nevejde. Nenabízí tolik prostoru na vyvěšení všeho podstatného, proto se většinou upřednostňují nezajímavé, leč velmi důležité dokumenty před vším ostatním. Pokud se však do obce nebo města pořídí digitální úřední desky, náhle je možné vystavit naprosto všechno. 

Digitální úřední desky totiž nabízí neomezený prostor a jsou informačním kanálem fungujícím čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce. Mohou zahrnovat nejen informace o plánovaných akcích, ale také plánované opravy, výluky, uzavření obchodů nebo nepřítomnost lékaře z důvodu dovolené.

Rozhlas

Zejména v malých obcích ještě stále funguje klasický rozhlas, který poslouchají především důchodci trávící doma své stáří. Je to pro ně nejlepší způsob, jak se dozvědět o plánovaných akcích, jelikož v technologiích se přímo nevyznají a webové stránky jim toho příliš mnoho neřeknou. 

Samozřejmě mnozí důchodci jsou už velice zdatní, což znamená, že si hravě najdou informace i na internetu nebo si zajdou přečíst vše potřebné k obecnímu úřadu, kde obvykle úřední deska stojí. 

Webové stránky

A samozřejmě nesmíme zapomenout na webové stránky. Každá obec by se měla snažit o to, aby byly vkusné, přehledné a rychlé. Žádný občan nebude vyčkávat na informaci dlouhé hodiny. Naopak. Chce je získat do pár minut. Proto si dejte záležet a rozdělte veškeré informace do konkrétních a (jak už bylo zmíněno) přehledných rubrik, ať se dostanou ke koncovým čtenářům. 

Zpět na stránku blog

https://www.traditionrolex.com/11