Když klasické úřední desky už nestačí

Když klasické úřední desky už nestačí

3.11.2019

Když klasické úřední desky už nestačí

Mnohé obce se potýkají s tím, že nemají, kam vyvěšovat aktuality a plakáty týkající se blížících se akcí. Většinou se všechny aktuality a informace vyvěšovaly do úředních desek, ale pravdou je, že úřední desky neposkytují dostatečný prostor pro sdílení informací a sdělování aktualit. Jenže jak jinak informovat občany o aktuálním dění? Mobilní aplikace by řada lidí nevyužila, webové stránky sleduje pravidelně jen málokdo, hlášení místního rozhlasu už dávno není tak poslouchané jako kdysi. Naštěstí existuje řešení. 

Slyšeli jste o digitálních úředních deskách?

Jednou z možností, jak informovat občany o aktuálním dění, je pořídit si digitální úřední desku, která je jakousi inovací klasické úřední desky. Na rozdíl od klasické úřední desky, která je složená z rámu a skla, poskytuje digitální úřední deska neomezený prostor pro sdělování toho, co sdělit chcete. Můžete tak nasdílet jak důležité, tak méně důležité informace o aktuálních událostech nebo blížících se akcích. 

Občané tak díky digitálním úředním deskám mohou kdykoli zjistit, co se blíží, kdy se bude konat oblíbený ples, očekávané fotbalové utkání nebo kdy se bude sbírat papír či svážet odpad. Jelikož digitální úřední desky fungují jako neustálý informační servis čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce, mohou se o aktualitách informovat v době, kdy jdou z noční nebo odpolední nebo kdy jdou naopak ráno na autobus. 

Co všechno digitální úřední desky dovedou?

Kromě toho, že jsou digitální úřední desky neustálým informačním servisem a že poskytují neomezený prostor pro sdílení informací a sdělování aktualit, umí toho mnohem více. Například mohou obsahovat informace o počasí nebo mohou turistům přinášet turistické tipy na atrakce v blízkém okolí. Také mohou obsahovat mapy, jak se k jednotlivým místům dostat. 

Nesmíme zapomenout ani na možnost sdílení elektronického obecního zpravodaje či na podobné možnosti a funkce.

Zpět na stránku blog