Komunikovat s občany mohou města i moderní formou

Komunikovat s občany mohou města i moderní formou

16.8.2019

Komunikovat s občany mohou města i moderní formou

Jak se dozvídáte aktuality a informace o tom, co se bude dít ve vašem městě nebo obci? Bohužel se najdou města a obce, které využívají stále ještě rozhlasy, jež jsou staromódní možností, jak informovat občany o aktuálním dění. Většina lidí však hlášení místního rozhlasu neslyší, protože je v práci nebo rozhlasu vlastně nerozumí, když ho poslouchá. Poté jsou tu města a obce, které informují občany o aktuálním dění prostřednictvím plakátů, jež vylepují na úřední desku stojící před obecním úřadem. Jenže zde je problém v tom, že ne na každou akci je udělán plakát a ne vždy se všechny aktuality vejdou na omezený prostor, který úřední deska poskytuje. Naštěstí lze komunikovat s občany i moderní formou.

Mysleli jste si, že s občany nelze komunikovat jinak? Jde to. Existují totiž digitální úřední desky čili takzvané elektronické úřední desky, které poskytují informační servis čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, každý den v roce.

Digitalizace nabízí mnoho možností

Zatímco klasické úřední desky poskytovaly jen omezený prostor pro sdílení důležitých dokumentů a sdělování informací, digitální úřední desky poskytují na druhou stranu neomezený prostor pro sdílení dokumentů a sdělování informací. Občané se mohou v jakékoli části dne informovat o tom, co se bude v obci dít, kdy dojde ke svozu odpadů nebo kdy se budou očkovat jejich čtyřnozí psí mazlíčkové.

Elektronické úřední desky a jejich funkce

Sdělovat aktuality, to není jediná funkce elektronických úředních desek. Tyto vymoženosti toho dokážou daleko více. Například mohou informovat o počasí, může být do nich přidána i 3D virtuální prohlídka města nebo tipy na trasy a turistické cíle v okolí. Kromě toho lze využít digitální úřední desku také na propagaci potřeb města nebo městských organizací, případně spolků.

Zpět na stránku blog