Klasické úřední desky nevyhovují ve stále více městech. Nahrazují je digitální

Klasické úřední desky nevyhovují ve stále více městech. Nahrazují je digitální

11.4.2021

Klasické úřední desky nevyhovují ve stále více městech. Nahrazují je digitální

Doba jde neustále dopředu, s čímž musí počítat nejedno město a nejedna obec. Zatímco některá jdou novým trendům naproti, jiné modernizace zkrátka doběhne sama. Podle posledních průzkumů ve stále více městech a obcích nevyhovují klasické úřední desky. Nahrazují se tedy digitálními alternativami, jejichž pořízení sice vyjde na několik desítek či stovek tisíc korun, na druhou stranu odpadne veškerá nepraktická manipulace s papíry. Starostové a primátoři navíc dostávají do rukou skvělý nástroj, který má mnohostranné využití. 

Klasické úřední desky mají spoustu nevýhod

Z klasických alternativ úřední desky se stává něco, co nemá v moderních obcích a městech místo. Nejen, že mluvíme o nevzhledné součásti měst, ale také o nepraktickém spoluobčanovi, který nenabízí dostatek prostoru pro vyvěšení novinek, aktualit i upozornění. Většinou veškeré dokumenty dřív, než se vyvěsí všechny rozfouká vítr. 

Vlivem koronavirové pandemie navíc dokumentů, které se musí povinně vyvěšovat, výrazně přibylo. Nedostatek prostoru se tedy jeví jako velký problém, jenž digitální úřední desky řeší. 

Novou podobu úřední desky si zamilují všechny generace

Oproti tomu digitální úřední deska nejeví žádný z výše uvedených problémů. Nabízí dostatek prostoru, je k dispozici po celý den, každý den v roce. A i když by někdo mohl namítat, že si zejména starší generace s danou inovací nebudou vědět rady, ovládání je velmi intuitivní a jasné. 

Součástí digitální úřední desky nemusí být jen aktuality a novinky nebo dokumenty, které jsou starostové měst a obcí povinni vyvěsit, ale také mohou být součástí brzké výluky, turistické mapy nebo zajímavosti, 3D prohlídka města nebo obecní či městský zpravodaj, který bude k přečtení v elektronické podobě. Chybět nemusí ani předpověď počasí a mnoho dalších věcí, které by občana mohly zajímat.

Zpět na stránku blog